czwartek, 2 sierpnia 2012

ZRÓB TO SAMA: KOK

Wielu z Was prosiło mnie o tutorial koka. Jest wiele filmików instruktażowych na youtube i kilka technik jego robienia. Ja przedstawię Wam swoją, w mojej opinii najłatwiejszą. 

Czego potrzebujecie?
1. Wsuwek (najlepiej w kolorze Waszych włosów).
2. Dwóch cienkich gumek do włosów.
3. Wypełniacza do koków.
(Są dostępne w różnych wielkościach i kolorach na allegro oraz w sklepie H&M)

What do you need?
1. Hairpins (preferably in a colour of your hair).

2. Two thin elastic bands.

3 Filling for buns.

(It is  available in different sizes and colours on the auctions at Allegro and the H&M store)

 

1. Wiążemy włosy w kitek/kucyk. Ja staram się by kucyk był na czubku głowy, ale możecie robić to dowolnie, w zależności od tego, na jakiej wysokości chcecie, by znajdował się później Wasz kok.

1. Tie your hair in a ponytail. I try the ponytail to be on top of the head, but you can do it freely, depending on what height you want your bun to be located.


2. Przekładamy kucyk przez dziurkę wypełniacza.

2. Put the ponytail through a hole in the filler.

3. Kierujemy głowę w dół, żeby rozprowadzić włosy wokół wypełniacza. Starajmy się robić to równomiernie, żeby nie zostawiać miejsc, w których wypełniacz mógłby prześwitywać. Następnie nakładamy cienką gumkę do włosów, która utrzyma naszą konstrukcję i nada całołości kształt (apetycznego;p) pączka.

3. Move ypur head down to spread the hair around the filler. Ttry to do it evenly so as not to leave the places where the filler could be seen. Then put a thin elastic band to keep the whole construction and give it a donut-shape.


4. Włosy, które wystają,  ruchem kolistym zakręcamy wokół koka (tak, żeby zakryć gumkę do włosów), po czym jak najciaśniej przypinamy je pod nim. Jeśli włosów jest za dużo, podobnie jak u mnie, i zamiast koka wyjdzie nam chupa-chups na patyku (patykiem są tu okręcone wokół włosy), na koniec wpinamy wsuwki, by przytwierdzić 'pączka' do głowy.

4. Hair that sticks out we turn with a circular motion around a bun (so as to cover the elastic band) and then clip them as tightly as you can underneath the 'donut'. If there is too much hair, like in my example and instead of a bun you come up with a Chupa-Chups on a stick (a stick here is your hair wrapped around the bun), you need to attach the 'donut' to the head using some hairpins.


5. Żeby efekt był trwały, spryskujemy całość lakierem do włosów. Ważne, by robić to z większej odległości.

5. To effect to be durable, spray hair with a hair spray. It's important to do it from a distance.


Efekt końcowy:

The final result:


Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły dotyczące postów, które chcielibyście tutaj zobaczyć/przeczytać, śmiało piszcie w komentarzach lub mailach!

If you have any ideas for posts that you would like to see/read here, feel free to write in comments or emails!
(P.K.)
Zdjęcia:  Adam Kozłowski (LIKE)